Uzávěrka plateb na MČR 2019/odhlašování kvalifikovaných týmů

15. srpna 2019 - Alena Zbožínková

Ráda bych upozornila na blížící se termín uzávěrky plateb startovného na MČR 2019 a zároveň připomněla možnost odhlášení se do tohoto termínu - 19. 8. 2019.

Pokud se MČR nechcete/nemůžete účastnit, sdělte nám to (ideálně emailem na kacr.masek@seznam.cz, do kopie kacr.zbozinkova@seznam.cz.

Seznam přihlášených na kacr.info.

Seznam kvalifikovaných týmů včetně odhlášených.

Výtah z kvalifikačních kritérií na MČR 2019: "Pokud se kvalifikovaný tým odhlásí do dne uzávěrky pro platby startovného na MČR, bude jeho místo postoupeno dalšímu týmu v pořadí bodovaných týmů z téhož kvalifikačního závodu a téže velikostní kategorie, ve které se odhlášený tým kvalifikoval. Nebude-li žádný takový další tým, zůstává místo neobsazeno."

EUROPEAN OPEN JUNIOR 2019

5. srpna 2019 - Stanislav Mašek

Česká reprezentace složená z dětí a juniorů se vrátila ze Švýcarska nejen se spoustou zážitků, ale i s krásnými umístěními.

Místo konání, město ležící u Bodamského jezera Kreuzlingen, bylo pro takovou akci perfektní, s dostatkem místa na parkury, pro zázemí národních týmů a s nádherným okolím. Pořadatelé byli usměvaví, milí, nic nebylo problém, ale na jedné straně vítáte zobrazení startovek zároveň s průběžnými výsledky na displeji telefonu a na druhou stranu chybí základní věc jakou jsou výsledky družstev podle výsledků celého družstva, nikoliv seřazené jako výsledky jednotlivců. Letošního ročníku se zúčastnilo 476 týmů z 25 zemí (vč. USA, Japonska).


Naše výprava čítala 23 dětí a juniorů s 27 psy. Přehled výsledků naleznete v tabulce níže, kompletní výsledky taktéž. Jak je vidět, mnohokrát chyběl kousek k získání pozic na stupních vítězů. Na druhou stranu, také stála štěstěna při nás např. v soutěži družstev medium. Zde za úspěchem zajisté stojí i zarputilost Zdenka Smrčka, který i přes chyby na trati nepřestal bojovat a doběhl parkur do cíle. Jako nejmladší účastník se výjezdu zúčastnila Adéla Šaling s křížencem Bártem, která se poprala s nezcela jednoduchými tratěmi s vervou a v celkovém součtu obsadila 6. místo.


INDIVIDUAL

U12 - small

1. místo součet (1. + 2.) Anna Dušánková a Jamie Lee Jet ze Shetlandů

U 15 - small

2. místo součet (7. + 3.) Eliška Sovadinová a Deli z Obolecké meze

3. místo součet (13. + 1.) Martin Šaling s A3Ch A Little Star of Youwentis

U 15 - large
4. místo součet (5. + 1.) Aneta Řeháková s A3Ch Berezi z Nefritu

U19 - small

3. místo součet (8. + 7.) Petra Vydrová s A3Ch Enya Goldenleon

U19 - medium
2. místo součet (2. + 1.) Klára Kokešová s Roxy

U19 - large

3. místo jumping Anežka Štíhlová a Farro od Knínické Studánky

DRUŽSTVA

Czech Tricolor Medium (Kokešová, Kubíčková, Mrázková, Smrček) - 1. místo součet (1. místo jumping + 4. místo agility)

Czech Blue Small (Dušánková, Šaling, Šišovská, Vydrová) - 4. místo součet (2 . místo jumping + 5. místo agility)

Czech White Small (Džuvarovská, Lenková, Podmolová, Šaling) - 5. místo součet (6. místo jumping + 7. místo agility)

Czech Red Large (Hadačová, Macura, Šišovská, Štíhlová) - 5. místo součet (1. místo jumping + 15. místo agility)

Czech Red Small (Poskerová, Sovadinová, Vaverková, Vydrová) - 14. místo součet (dis jumping + 4. místo agility)

Czech Blue Large (Alfery, Klevarová, Machala, Poskerová) - 4. místo agility

Aneta Řeháková, Lucie Koubová a Adéla Šaling se zúčastnily soutěže družstev v mezinárodním družstvě. Aneta s Berezi se dvakrát diskvalifikovali, Lucka s Montym a Adélka s Bártem dvakrát doběhli.

Realizační tým ze srdce děkuje za podporu generálnímu partneru Vafo Praha, s.r.o, Renault ČR a v neposlední řadě všem členům Klubu agility ČR, že pomáhají našim dětem a juniorům na cestě za úspěchem.

výsledky CZ EOJ

Individual

Součet individual

Družstva

Program na vyhodnocování závodů agility

16. července 2019 - Stanislav Mašek

Pro pořadatele závodů agility je k dispozici program na vyhodnocování závodů s kategoriemi podle nových pravidel, s možností přenosu dat z časomíry TRV Kocáb a samozřejmě importem a exportem dat z/pro kacr.info.


Soubor k instalaci je na http://angie.cz

Seznam týmů kvalifikovaných na MČR v agility 2019

14. července 2019 - Alena Zbožínková

Seznam týmů kvalifikovaných na MČR 2019

Aktualizace 19. 8. 2019

Pro pořadatele a účastníky závodů

17. června 2019 - Stanislav Mašek

Info o nových kategoriích

Právě byly dokončeny a aplikovány úpravy kacr.info pro nové kategorie.
544 psů šlo z S do XS a 850 z L do ML. Vypadá to, že je to hodně, ale uvědomte si, že byli přeřazeni všichni psi, kteří jsou na kacr.info zaregistrováni - i ti už nezávodící.

Pokud chtějí pořadatelé pořádat v rámci svého závodu soutěže XS a ML, musí je povolit u závodu v "Změnit parametry přihlašování". Od toho okamžiku si budou týmy, kterých se to týká, mezi XS/S resp. ML/L moci volit při přihlašování. Pokud už je tým na závod přihlášen před povolením nových kategorií, může být přihláška dodatečně změněna buď pořadatelem (přesněji administrátorem závodu), nebo závodníkem.

Do sekce EO 2019 a MS 2019 byla vložena bodová tabulka po prvním KZ závodě

29. května 2019 - Stanislav Mašek

Seznam týmů kvalifikovaných z 1. kvalifikačních závodů na MČR v agility 2019

23. dubna 2019 - Alena Zbožínková

Do záložky MR 2019 byl vložen Seznam týmů kvalifikovaných z 1. kvalifikačních závodů na MČR v agility 2019. Všem kvalifikovaným týmům gratulujeme!

S ostatními, co chtějí o svou účast na MČR v agility dospělých ještě zabojovat, se potkáme na 2. kvalifikačních závodech v Mladé Boleslavi (Čechy) nebo v Jakubčovicích (Morava).

Přihláška do reprezentace 2019

15. dubna 2019 - Stanislav Mašek

Do sekce Reprezentace, byl vložen odkaz k elektronické přihlášce do reprezentace EO, IMCA a MS 2019 viz MS 2019

Informace k zařazování psů do 5 kategorií

15. dubna 2019 - Stanislav Mašek

Informace k zařazování do 5 kategorii

Paragility

8. dubna 2019 - Stanislav Mašek

Na stránky KAČR byla vložena záložka Paragility, kde najdete informace k této kategorii.

Řady R3 rozhodčích rozšířily nové posily

3. dubna 2019 - Alena Zbožínková

Dne 16. a 17. 3. 2019 proběhly ve Studenci zkoušky adeptů na rozhodčí.
Podmínky splnili tito adepti: Karel Havlíček, Martina Konečná, Lucie Krejčí, Aneta Obrusníková a Petra Vyplelová.

Vítáme R3 rozhodčí a zároveň děkujeme pořadatelům, že nové posily již zvou na svoje závody a pomáhají jim získávat cenné zkušenosti. Kontakty na rozhodčí najdete v záložce "Čeští rozhodčí".

Všem žadatelům o vyřízení žádosti zařazení do kategorie PAWC:

27. března 2019 - Stanislav Mašek

Brzy budete informování o možnosti zařazení do příslušné kategorie PAWC, dopracujeme detaily žádosti apod.

Kromě žádosti (která bude volně stažitelná z webu KAČR), kterou vyplníte z části vy a z části váš ošetřující lékař, popř. specialista, budete ještě potřebovat výpis ze zdravotní dokumentace související s vaším handicapem, pro který žádáte o zařazení do PAWC, a nahrávku nejméně tří videí ze závodu či tréninku (nezáleží, jestli jde o jumping nebo agility, na videu byste měli být hlavně vy v pohybu). V případě dotazů je kontaktní osobou Stanislav Mašek (603820223, kacr.masek@seznam.cz).

Upozornění týkající se 1. kvalifikačních závodů na MČR v agility dospělých

4. března 2019 - Alena Zbožínková

Přes veškeré snahy výboru KAČR se nepodařilo zajistit na Moravě vyhovující místo pro uspořádání 1. kvalifikačního závodu na MČR (13.-14. 4.2019).

Z tohoto důvodu se bude konat závod pouze na jednom místě, a to na fotbalovém stadionu MEBYS Trutnov, Na Lukách 466, 541 01 Trutnov – viz https://www.kacr.info/competitions/2717. Areál v Trutnově kapacitně vyhovuje i zvýšenému počtu účastníků a pořadatelsky bude vše připraveno tak, aby nebyl narušen hladký průběh kvalifikačního závodu.

Ze závodu postoupí celkem +- 140 týmů, tak jak je uvedeno v Kvalifikační kritéria pro MČR v agility 2019. Do záložky MR byly vloženy propozice Kvalifikační závod na MR 2019 duben.

2. kvalifikační závod na MČR (23.-24. 6. 2019) je plánován pro Čechy a Moravu zvlášť, a to v Mladé Boleslavi a Jakubčovicích.

Budeme se na vás těšit!

Kvalifikační závod na EOJ

12. února 2019 - Stanislav Mašek

Z technických důvodů bylo změněno místo konání prvních kvalifikačních závodů. Závod byl přesunut do nedaleké jízdárny Čeladná.

Reprezentace na EO a MS 2019

8. února 2019 - Stanislav Mašek

Poděkování

Výbor klubu děkuje paní Míše Bakrlíkové za vynikající práci pro reprezentace ČR na MS a EO. Vážíme si její práce a těšíme se na další spolupráci v některých z příštích let.

Odstoupení Míši Bakrlíkové

Na základě odstoupení paní Bakrlíkové z funkce manažerky reprezentací na MS a EO se výbor klubu rozhodl vytvořit vlastní Koncepci výběru reprezentací na MS 2019 a EO 2019. Vedením reprezentací byl pověřen realizační tým: Michal Stránský a Karin Divišová.

Koncepce reprezentace EO a MS 2019