Odměny za reprezentaci na EO a MS 2016

Odměny za reprezentaci na EO a MS 2016

European Open 2016

Ve dnech 28.-31. 7. 2016 se v areálu Parc d´Ohlain ve Francii zúčastnila česká reprezentace European Open v agility.

Do reprezentace bylo nominováno v půlce letošního června 32 závodících týmů plus 3 týmy jako náhradníci. I přes název European Open je to závod otevřený nejen pro psy bez průkazu původu, ale není ani omezený pouze pro závodníky z Evropy. Závodu se pravidelně zúčastňují nejlepší týmy z celého světa. Z každé země je možná nominace maximálně pro 32 závodníků, což je výrazně více, než je možné vyslat na Mistrovství světa (tam je počet omezen číslem 12). Sejde se tedy vždy velmi vysoká konkurence a je se na co dívat a čerpatnové zkušenosti. Letos se zúčastnilo závodu přes800 psů z 35 zemí.

První den probíhají tréninky a veterinární kontroly jednotlivých zemí, následující dva dny se běhá kvalifikace pro družstva a jednotlivce, nejlepší týmy postupují do nedělního finále.

Finále družstev se běhá jako štafetový běh a české barvy hájily 3 týmy. Nejlepší český tým "Czech team red", celý složený ze small týmů, vybojoval ve společné kategorii medium a small konečné 5. místo.

Ve finále jednotlivců jsme měli 4 týmy kategorie small, 5 týmů medium a 2 týmy large. Nejlepší tým small Eva Lačňáková a Chiqi obsadil nakonec ve finále 13. místo. V kategorii medium obhajovala loňské vítězství Martina Magnoli Klimešová s Kiki a po vynikajícím výkonu získala nádherné 2. Místo. Další závodníci se také neztratili a umístili se v první patnáctce. Kategorie large je vždy velmi silně zastoupena, protože celosvětově v ní závodí nejvíce týmů, které se chtějí porovnávat ještě před Mistrovstvím světa. České barvy hájily dvě mladé dámy s mladými psími slečnami. Jana Zvonková s holandským ovčákem Vigi vybojovala v drtivé přesile border kolií krásné 8 místo. Tereza Králová s border kolií Say jako poslední startující vyhrála nad všemi o více než dvě vteřiny. Byl to fantastický běh, neuvěřitelná ukázka souhry člověka se psem.

Všem děkuji za krásné zážitky a moc gratuluji.

Těšíme se na Mistrovství světa do španělské Zaragozy, české barvy budou určitě zase vidět.

Děkujeme za podporu KAČR, Brit , Fitdog a Zero DC.

Michaela Caldová

Manažer reprezentace

1.jpg

1-2.jpg

1-16.jpg

Nominace reprezentace na EO 2016

Nominace EO 2016

EO 2016

Prihlaska-k-nominaci-MS-FCI-a-EO-20162.pdf

kodex-reprezentanta5.pdf

Rozpočet EO

Systém výběru reprezentace EO 2016